فروش زرشک
شنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
خانه / زرشک قائن / فروش عمده زرشک قائنات با قیمت ارزان

فروش عمده زرشک قائنات با قیمت ارزان

در مرکز فروش انواع زرشک – زرشک آبرام، فروش عمده زرشک قائنات با قیمت خراسان جنوبی و در تهران صورت می پذیرد.

فروش عمده زرشک قائنات

ما در اینجا موضوع زرشک قائنات را بررسی میکنیم  و به مباحث اصلی زیر می پردازیم.

 • زرشک قرمز قائنات : تولید – برداشت – خشک کردن – انبار کردن
 • قیمت زرشک عمده قائنات
 • فروش عمده زرشک قائنات
 • صادرات زرشک عمده قائنات

البته قبل از آن مقدمه ای درباره  زرشک می گوییم.

قدمت گونه زرشک در ایران

گفته می شود که قدمت و  دیرینگی زرشک به دوره ائوسن بر می گردد. دوره ائوسن به ۳۳.۹ میلیون  تا ۵۶ میلیون سال قبل بر می گردد.بنابراین از گذشته  درختچه زرشک (barberry bush) به صورت وحشی در مناطق مختلف ایران می رویده است. به نظر می رسد که خواص زرشک  (barberry benefits) نیز از دیرباز بین مردم ایران شناخته شده بوده است. در زیر ترکیبات زرشک را برای زرشک پلویی ، زرشک هسته دار و آب زرشک مشاهده می فرمایید. 

خرید زرشک - ترکیبات زرشک

گونه های زرشک یا خوردنی یا زینتی می باشند. گاهی نیز زینتی- خوراکی هستند. از جمله گونه خوراکی ولگاریس است که همان زرشک قرمز پلویی از همین خانواده می باشد. این گونه در شهرستان قائنات و به طور کلی در منطقه خراسان جنوبی به صورت عمده کشت می شود. فروش عمده زرشک قائنات در این شهر توسط کشاورزان و یا بنکداران و واسطه ها انجام می پذیرد. 

گونه های زینتی  زرشک در پارک ها

برخی از این گونه های زرشک که در پارک جای و در تهیه پرچین باغات استفاده می شوند  عبارتند از :

 • بوکسیفولیا
 • داروینی
 • فورتونئی
 • استنوفیلا
 • استاپفیانا
 • تانبرگی
 • گاهی زرشک ولگاریس

گونه های زرشک - قیمت زرشک

مشکلات کشاورزان و باغداران زرشک

کشاورزی و باغداری،  حرفه ای بسیار سخت و نامطمئن است بخصوص در خراسان جنوبی که از لحاظ آب و هوایی سخت و خشک است. چراکه با یک نامهربانی آب و هوا ممکن است حاصل و دسترنج یک ساله آن ها به باد فنا برود و از آنجایی که معمولا تنها منبع امرار معاش کشاورزان از همین راه است زندگی ان ها با مشقت همراه باشد.  از جمله این شرایط نامساعد می توان به عوامل زیر اشاره نمود

 • سرمای بی موقع بهاره و پاییزه و سرمازدگی درختان  یا محصولات آماده برداشت
 • گرمای شدید تابستان و بی بارانی و خشکسالی
 • آفات کشاورزی و باغی

به این شرایط آب و هوایی باید سقوط یکباره قیمت برخی از محصولات کشاورزی را نیز به آن اضافه نمود. متاسفانه معمولا هر سال این داستان برای محصولی تکرار می شود. برای مثال سال ۹۷ این اتفاق برای سیر افتاد طوریکه برخی از کشاورزان در انبار های خود را باز نمودند تا فقط بتوانند از شر محصولی که ارزشی نداشت خلاص شوند.

شاید بیمه های کشاورزی راه مناسبی برای تضمین زحمت کشاورزان و باغداران باشد که با خیال راحت به حرفه خویش بپردازند اما متاسفانه بیمه فقط بخش کوچکی را پوشش می دهد.

 تولید زرشک در قائنات خراسان جنوبی

این همه را گفتیم که به مشکلات باغداران زرشک در خراسان جنوبی و به طور خاص شهر قائنات نیز بپردازیم. در کنار مشکلات تولید گفته شده در بالا، برای باغداران زرشک مشکلات اضافی نیز وجود دارد از جمله آن ها می توان به نبود بارگاه های مناسب برای خشک کردن زرشک تازه اشاره نمود. به همین خاطر کشاورز مجبور می شود زرشک تازه را با قیمتی پایین تر از آن چه که ارزش محصول است به فروش برساند.

فروش عمده زرشک قائنات

از دیگر مشکلات باغداران زرشک نبود کارخانه و کارگاه های مناسب جهت فرآوری محصول زرشک است. چراکه میوه زرشک به صورت خام فروشی قیمت آن پایین است. در صورتیکه که اگر میوه زرشک تبدیل به فراورده هایی چون مربای زرشک و کنسانتره زرشک شود،  علاوه بر نگهداری آسان تر محصول نهایی از جذابیت بیشتری در بازارهای جهانی نیز برخوردار خواهد بود.

برداشت زرشک قائنات

رنگ میوه زرشک از اواخر تابستان شروع به قرمز شدن می کند و در اواخر مهرماه کم کم آماده برداشت می شود. برداشت زرشک در قائنات معمولا ۲ ماه طول می کشد. زرشک تازه یا به صورت تازه فراوری می شود که مثلا از آن مربای زرشک تهیه می شود و یا آن را خشک می کنند. استفاده زرشک خشک قرمز در ایران نسبت به زرشک تازه مرسوم تر می باشد.

شیوه چیدن میوه زرشک را بشنوید

زرشک تازه به استفاده از روش و شیوه های سنتی  صد ها ساله و یا توسط دستگاه های صنعتی و نیم صنعتی خشک می گردد.  البته همچنان روش مرسوم همان شیوه سنتی است که زرشک خشک در آفتاب یا سایه خشک شود. زرشک پفکی و زرشک دانه اناری حاصل شیوه های مختلف آفتاب و سایه خشک کردن است. قیمت زرشک پفکی نسبت به قیمت زرشک دانه اناری بالاتر است.بنابراین در بحث فروش عمده زرشک قائنات  ما دو گونه زرشک داریم. فروش زرشک پفکی قائنات و فروش زرشک دانه اناری قائنات. زرشک پفکی زرشک مرغوب تری است و بنابراین قیمت زرشک عمده بالاتری دارد.

فروش زرشک خشک قائنات

زرشک بر خلاف میوه ها که معمولا میوه تازه آن شناخته شده ترند، میوه خشک زرشک بیشتر در فرهنگ غذایی ما جایگاه دارد. حتی می توان گفت که تقریبا نمی شود میوه زرشک  تازه را به صورت یک میوه استفاده کرد. چون ترش است.

فروش عمده زرشک قائنات

میوه زشک زرشک همراه زعفران تولیدی ایران به غذای ما جایگاه و هویتی اختصاصی داده است. پلوی ایرانی همراه زرشک و زعفران بسیار زیبا و دلفریب است.  متاسفانه انحصار زعفران از دست کشور ما خارج شده است. امیدواریم این اتفاق نامیمون برای زرشک خشک نیفتد. در حال حاضر این کشور ایران است که عمده زرشک مصرفی دنیا و ایران را تولید می کنند. آماری حاکی از  تولید بیش از نود و پنج درصد زرشک دنیا. قیمت فروش زرشک خشک قائنات را از ما بخواهید. علاوه بر زرشک قرمز،  قیمت روز زرشک سیاه  (زرشک کرمانشاه) و قیمت زرشک سیاه آبگیری را  از مرکز پخش انواع زرشک – زرشک آبرام بخواهید.

قیمت فروش عمده زرشک قائنات

قیمت فروش عمده زرشک قائنات مانند قیمت زرشک سال ۹۷ نوسانات بالایی داشت ما به این بحث به گونه کامل و جامع در بحث قیمت زرشک فله ای پرداختیم. قیمت زرشک در بازار تهران با قیمت زرشک در قائنات تفاوت دارد. این قیمت در بنکداری های تهران در حدود ۲-۳ هزار تومان  می باشد. در زیر آخرین لیست قیمت زرشک آبرام برای فروردین  ۹۸ را ملاحظه می فرمایید. قیمت مرکز پخش زرشک آبرام نسبت به بنکداری های تهران ارزان تر است. در واقع بخشی از بازار عمده فروشی تهران زرشک مورد نیاز خود را از این مرکز فراهم می آورد.

لیست قیمت انواع زرشک

صادرات زرشک عمده قائنات

زرشک قائنات در کنار زرشک بیرجند  این پتانسیل را دارد که به کشورهای طالب زرشک صادر شود. کیفیت زرشک صادراتی قاعدتا بهترین نوع زرشک است و به تبع آن قیمت زرشک صادراتی نیز بالاتر از سایر مدل های  زرشک خشک است. برای اطلاع از آخرین وضعیت قیمت خرید زرشک صادراتی با ما ارتباط بگیرید. قیمت روز زرشک همواره و به تناوب روی وب سایت ما بروز رسانی می شود.

درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (6 امتیاز)
  جهت خرید، فروش و مشاوره انواع زرشک و فراورده های زرشک چون مربای زرشک (Barberry jam)، کنسانتره زرشک (Barberry Concentrate)و غیره به ما زنگ بزنید یا در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.  
مدیریت فروش:شادمان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122980199
شماره تلفن ثابت: 02186046255
آدرس کانال: barberry_abram@
پست الکترونیکی: info@abramfood.com
آدرس دفتر: تهران، یوسف آباد، خیابان ۱۲، پلاک ۲۸
کانال تلگرام