قیمت زرشک دانه اناری بیرجند در بازار تهران

قیمت زرشک دانه اناری در بازار به پارامتر های مختلفی بستگی دارد. از جمله ان ها می توان به کیفیت زرشک دانه اناری  (Anari Barberry) و همچنین دوری و نزدیکی به محل عرضه زرشک و نیز قیمت زرشک دانه اناری به صورت خرده یا عمده (Wholesale) اشاره نمود.

طبیعی است که قیمت زرشک دانه اناری در شهری مانند تبریز (Tabriz) یا بندر عباس (Bandar Abbas) به نسبت شهر هایی مانند مشهد (Mashhad) و یا تهران  (Tehran) گرانتر باشد. اولین دلیل بعد مسافت و دلیل بعدی اضافه شدن واسطه ها به سیکل ارایه محصول از تولید به مصرف است. همچنین گاهی هزینه چندین بار سبته بندی و کارتن شدن نیز به قیمت نهایی اضافه می شود.

قیمت زرشک دانه اناری

قیمت زرشک دانه اناری به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله زیر و درشت بودن دانه زرشک و همچنین نوع و نژاد درختچه زرشک و همچنین خاک و باغی که زرشک در آن زرشک رشد می کند. تفاوت زرشک دانه اناری با زرشک پفکی در این جا بررسی می شود و به قیمت انواع زرشک بیرجند و قاینات در خراسان جنوبی می پردازیم.

 

زرشک دانه اناری درجه یک بسته بندی شده

آنچه که معمولا در فروشگاه ها به عنوان زرشک خشک بسته بندی شده می بینید زرشک دانه اناری است. قیمت زرشک دانه اناری بسته بنندی شده  نسبت به قیمت فروش زرشک فله ای بسیار گرانتر است. ما این  موضوع را پیشتر بررسی نموده ایم در آنجا شرح دادیم که  قیمت یک کیلو زرشک بسته بندی شده گاهی سه تا چهار برابر زرشک فله است.

قیمت زرشک بسته بندی شده

مرسوم ترین نوع بسته بندی های زرشک در بازار در اوزان  دویست و پنجاه  (۲۵۰ گرم) و سیصد (۳۰۰ گرم) است. به ندرت اوزان زرشک دانه اناری ۵۰۰ گرمی  بسته بندی شده و یا بیشتر در شلف مغازه ها می بینید.  برای مصارف خانگی نیز به سود اقتصادی است که زرشک را به صورت فله ای خرید نمایید.

قیمت زرشک بیرجند

شرایط آب و هوایی و اقلیم بسیار گسترده ایران باعث تنوع و تکثر خیلی زیاد کشت و کار محصولات کشاورزی بویژه باغی شده است.

برای مثال خراسان جنوبی  (South khorasan) شرایط اقلیمی متفاوتی از شمال و شمال غرب ایران دارد که بسیاری از محصولات باغی در آن ها به بار می نشینند. خراسان جنوبی بر خلاف این مناطق مناطق، بسیار خشک و با زمین نسبتا شور و کم حاصل و باد های گزنده است. به طوریکه کشت و کار بسیاری از محصولات آن تقریبا غیر ممکن است. اما در همین اقلیم سخت درختچه زرشک (Barberry Plant) می تواند به زیبایی به بار بنشیند و دست  طبعیت ان را در فرایند تکامل بسیار مناسب این آب و هوا تغییر داده است و سازگار شده است.

قیمت زرشک دانه اناری

زعفران  (Saffron) و عناب (Jujube) از جمله دیگر محصولات خاص و منحصر به فرد خراسان جنوبی و به طور خاص تر بیرجند است.

بیرجند (Birjand) از جمله شهرهای تولید کننده و مولد اصلی زرشک قرمز یا به صورت مصطلح همان زرشک پلویی است. سطح زیر کشت زرشک در بیرجند و توابع آن  دو هزار و هشتصد هکتار است. از این باغات دویست و بیست هکتار آن بارور است. قیمت زرشک بیرجند (زرشک پلویی بیرجند همان زرشک قرمز پلویی است که ما ایرانیان با آن آشناییم!) را از مجموعه زرشک آبرام بخواهید.  با آن که ما قیمت زرشک را بر روی نت به روز رسانی می کنیم  اما بخاطر نوسانات زیاد با ما در ارتباط باشید.

فرق زرشک اناری با پفکی

برای شنیدن تفاوت زرشک دانه اناری و پفکی فایل صوتی زیر را بشنوید!

تفاوت زرشک دانه اناری و پفکی در واقعیت تفاوت در نوع رطوبت زدایی و خشک کردن زرشک تازه است.  زرشک دانه اناری از خشک کردن زرشک تازه (Fresh Barberry) در نور آفتاب حاصل می شود. در این شیوه که خیلی سریع زرشک رطوبتش را از دست می دهد زرشکی حاصل دانه اناری است.

برای تولید زرشک پفکی (Puffy Barberry)، باید زرشک تازه را  در سایه خشک کرد و البته  ماه ها طول میکشد که زرشک پفکی روانه بازار گردد. چون زرشک در این روش روی داربست ها و با شاخه  پهن می شود، بخشی از دانه ها در فرایند خشک کردن جدا شده و بر کف سالن ها می ریزد. کیفیت و جلوه این نوع زرشک چیزی مابین پفکی و دانه اناری است و به زرشک زیر تالاری شهرت دارد. از فرق های زرشک پفکی و زرشک دانه اناری می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • زرشک پفکی حجیم تر و پر تر از زرشک دانه اناری است در حالیکه زرشک دانه اناری حالت جمع شدگی دارد.
  • زرشک پفکی ظاهر زیرباتر و درخشانتری نسبت به زرشک دانه اناری دارد.
  • به خاطر تفاوت های بالا،  قیمت زرشک پفکی گرانتر از قیمت زرشک دانه اناری است.

برای اطلاع از قیمت روز زرشک دانه اناری قاینات و بیرجند به ما زنگ بزنید! 

قیمت زرشک دانه اناری

قیمت زرشک قاینات

علاوه بر بیرجند، قاین (Qaen) یا قائنات (در واقع روستاهای توابع این شهر) یکی دیگر از مراکز تولید و فروش و صادرات زرشک پفکی و زرشک دانه اناری می باشد.  به نظر می رسد زرشک قاین در مقایسه با زرشک بیرجند کمی ریزتر باشد (البته این قیاس بر پایه تجربه ماست که ممکن است خیلی هم دقیق نباشد).

برای مشاوره در زمینه انواع زرشک و قیمت روز زرشک با ما در مرکز پخش انواع زرشک (زرشک آبرام  – Abram Barberry) در تماس باشید و از مشاوره همکاران ما بهره بگیرید.

قیمت زرشک دانه اناری بیرجند

خرید زرشک دانه اناری در تهران و مشهد

مراکز خرید زرشک دانه اناری و خرید زرشک پفکی در مشهد و تهران به شرح زیر است

  • تهران :‌بازار مولوی، بازار تجریش (واقع در میدان تجریش)، خیابان مولوی (مترو محمدیه یا میدان اعدام)، چهارراه مولوی (مترو محمدیه یا میدان اعدام)، و انبار نفت (میدان رازی)، مرکز خرید انواع زرشک -زرشک آبرام
  • مشهد: مصلی پایین خیابان مشهد

قیمت زرشک پفکی و دانه اناری مرغوب در تهران و مشهد با هم متفاوت است. با اینکه تهران دورتر از خراسان جنوبی است اما تنوع زرشک و قیمت مناسب تر را در تهران می توان یافت. چراکه مرکز تجارت ایران، تهران است.

قیمت زرشک دانه اناری درجه یک

قیمت زرشک ۹۷ بالا و پایین های فراوانی تا تجربه نمود. در خبر … دلایل این عدم ثبات بازار را توضیح دادیم اما انتظاری که از بازار بعد از عید داشتیم به هیچ عنوان براورده نشد.  کمترین انتظار ثبات و یا پایین آمدن قیمت زرشک بعد از التهابات شب عید بود. اما در بازار اخر فروردین ماه قیمت انواع زرشک و از جمله قیمت زرشک پفکی اعلا بسیار اوج گرفت. به نحویکه قیمت زرشک دانه اناری درجه یک به مرز ۴۷ هزار تومان و قیمت زرشک پفکی اعلا به مرز ۵۵ هزار تومان نیز رسید.

قیمت زرشک ۹۷

در محور عمودی بالا قیمت ها برحسب هزار تومان می باشد!

 

0

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما