سه شنبه , ۱۶ شهریور ۱۴۰۰
خانه / زرشک پفکی / خرید عمده زرشک پفکی در بازار تهران

خرید عمده زرشک پفکی در بازار تهران

سوالی که برای برخی خریداران زرشک پیش می آید اینست که:‌چگونه میتوان خرید عمده زرشک خشک مرغوب ایرانی داشت؟‌ و انواع زرشک چیست؟

ما در این جا به اختصار به این دو موضوع می پردازیم.

زرشک ایرانی – زرشک معمولی

ابتدا به واژه شناسی زرشک میپردازیم. نام علمی زرشک بربریس (Berberis) می باشد. بربریس از کلمه ای عربی به نام  بربریا اقتباس شده است.  در فارسی  زرشک را زارچ نیز می نامیده اند.خانواده گیاه زرشک  (Barberry Family) درختچه (Bush) یا علف های پایا می باشند.
زرشک نام عمومی حدود ۱۷۵ گونه از درختچه های همیشه سبز خاردار می باشد. زرشک بیشتر بومی آمریکای شمالی و قاره آسیا می باشد. بلندی درختچه زرشک به ۴ متر نیز می رسد.
زرشک خوراکی ایران بربریس ولگاریس  (.Berberis Vulgaris L) نام دارد. میوه زرشک ایرانی بیضوی، قرمز و آبدار می باشد. زرشک ایرانی (زِرشک در ایران با نامهای دیگری چون زرشک پلویی، زرشک معمولی، زرشک قرمز، زرشک بی دانه و غیره شناخته می شود.) بصورت تازه خور و همچنین خشک شده مورد مصرف دارد. زرشک خشک ایرانی بیشتر به عنوان چاشنی غذاها استفاد میشود.

زرشک پلویی

انواع زرشک خشک (Dried Barberry)

زرشک خشک بی دانه ایران یا همان زرشک پلویی از لحاظ کیفیت تجاری به دو دسته اصلی طبقه بندی میشود.

  • زرشک پفکی
  • زرشک دانه اناری

کیفیت متفاوت دو دسته در شیوه خشک کردن زرشک تازه (Fresh Barberry) است.

خرید عمده زرشک

البته گاهی زرشک زیرتالاری نیز به عنوان دسته سومی از زرشک خشک طبقه بندی می شود. زرشک زیرتالاری در واقع مخلوط زرشک پفکی و دانه اناری است و قیمت آن نیز بین قیمت زرشک پفکی و دانه اناری است.

قیمت زرشک در بازار تهران

بیش از ۹۵ درصد زرشک (Barberry) ایران و جهان در استان خراسان  جنوبی (South Khorasan) تولید می شود. بیرجند و قاینات به عنوان شهرهای تولیدکننده اصلی زرشک پفکی و دانه اناری هستند. اما سایر شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، شیراز، اصفهان و تبریز از این دو شهر بسیار دور می باشند. از این رو خرید عمده زرشک پفکی و دانه اناری با قیمت و کیفیت مناسب دغدغه بسیاری از خریداران از جمله رستوران داران است.  

در تهران اغلب مشتریان خرید عمده زرشک، این محصول را از بازار تهران یا مولوی خریداری می کنند. به علت وجود واسطه ها و کرایه حمل بالا، قیمتی که در بازار تهران برای زرشک تعیین می شود نسبت به خرید عمده زرشک در شهرهای خراسان جنوبی  ۱۵-۲۰ درصد گرانتر است.

خرید عمده زرشک

حال سوال اینست که آیا باید مسیر طولانی تا خراسان جنوبی را طی نمود تا خرید عمده زرشک با قیمت و کیفیت مناسب را داشت؟

ما در بازرگانی آتما این سفر را برای کسانی که خرید عمده زرشک دارند، کوتاه نموده ایم. بازرگانی آتما با برند تجاری زرشک آبرام در بازار مواد غذایی فعالیت دارد. بازرگانی آتما  سیستم خرید مناسب از کشاورز، آماده سازی زرشک، حمل ارزان و پخش بهینه در تهران را یکی کرده است. از این رو قیمت خرید عمده زرشک آبرام را بسیار پایین نگه داشته است. این تفاوت به گونه ای است که شما میتوانید حتی خرید عمده زرشک در تهران را  ارزانتر از بنکداریهای شهرهای بیرجند و قاین داشته باشید.

قیمت خرید عمده زرشک – دی ۹۷

زرشک خشک از لحاظ تجاری بسته به کیفیت و اندازه و همچنین رنگ و زیبایی دانه هایش به طور مختلف قیمت گذاری می شود. در جدول زیر قیمت خرید عمده زرشک با تحویل رایگان در تهران را مشاهده می فرمایید.  اگر نیاز به مشاوره در زمینه زرشک دارید با همکاران ما در تماس باشید.

قیمت انواع زرشک

برآنکه خرید عمده زرشک پفکی مناسب داشته باشید. ویدئوهای آموزشی ما در این زمینه را نیز ببینید.

  جهت خرید، فروش و مشاوره انواع زرشک و فراورده های زرشک چون مربای زرشک (Barberry jam)، کنسانتره زرشک (Barberry Concentrate)و غیره به ما زنگ بزنید یا در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.  
مدیریت فروش:شادمان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122980199
شماره تلفن ثابت: 02186046255
آدرس کانال تلگرام: barberry_abram@
پست الکترونیکی: info@abramfood.com
آدرس دفتر: تهران، یوسف آباد، خیابان ۱۲، پلاک ۲۸

مطلب پیشنهادی

تولید کننده زرشک پفکی

بهترین نوع زرشک چیست؟

بهترین نوع زرشک چیست؟ قیمت زرشک پفکی و اناری- خرید زرشک پفکی و خرید زرشک دانه اناری.

کانال تلگرام