قیمت زرشک – ۳ آبان ماه ۹۸

قیمت زرشک – ۳ آبان ماه ۹۸

 زرشک قیمت زرشک (قیمت ها به تومان است)
قیمت زرشک پفکی ۷۴۰۰۰- ۷۲۰۰
قیمت زرشک پفکی درجه یک صادراتی ۷۹۰۰۰- ۷۷۰۰۰
قیمت زرشک دانه اناری ۹۸ ۵۸۰۰۰
قیمت زرشک سیاه خشک ۳۵۰۰۰
قیمت زرشک تازه دان شده ۲۳۰۰۰
قیمت زرشک تازه با شاخه ۱۴۰۰۰
 قیمت زرشک دانه اناری ۹۷ ۵۵۰۰۰
قیمت زرشک سیاه تازه ناموجود است

مصارف غذایی زرشک
از زمان‌های دور زرشک در میان مردمان ایران به مصارف دارویی و غذایی می‌رسید. زرشک بی هسته به خاطر مزه و رنگ دلنشینش در کنار برنج و زعفران و مرغ در کسوت غذای معروف ایرانی یعنی زرشک پلو ظاهر می‌شد و سفره ها را رنگین می‌نمود. از زرشک در غذاهای دیگری مانند کتلت، سبزی کوکو، ته چین و انواع خوراک های در هم استفاده می کنند.

 

زرشک مانند طعم دهنده در کنار غذای اصلی نیز مصرف می شود. همچنین کاربرد تزیینی دارد و می‌تواند در زینت بخشیدن در شکل ظاهری بعضی غذاها و سالادها نقش داشته باشد. از زرشک فرآورده های زیادی مانند مربا، ترشی، آب زرشک، شربت، کنسانتره و لواشک درست می‌کنند. پوست زرشک اما دارای طبع گرم و خشک است و ادرار آور می باشد. معمولاً آن را دم می کنند و برای تقویت کبد سرد استفاده می‌کنند.

 

همچنین جوشانده پوست ریشه زرشک در کنار عسل برای برطرف شدن سنگ های مثانه و کلیه مفید است. ریشه زرشک در رفع مسمومیت تریاک نیز کاربرد دارد. پوست خشک شده ریشه زرشک را به مدت یک ربع در ۴ لیوان آب می‌گذارند تا مرطوب شود و بعد ظرف را حرارت می دهند تا به نقطه جوش برسد.

 

سپس از صافی می گذرانند و برای رفع تلخی‌اش از عسل استفاده می کنند. نوشیدن روزی سه استکان از این جوشانده بسیار منفعت دارد. برای تسکین درد های گلو نیز می‌توان چای زرشک را غرغره کرد. زرشک هسته دار نیز مصارف دارویی خاصی دارد. ریشه این زرشک را می‌جوشانند تا غلیظ شود سپس از افشره آن خمیری تهیه می شود که برای درمان امراض مربوط به هضم غذا و نیز استفاده خارجی به صورت مالیدن در محل درد و کوفتگی دست و پا به کار می رود. این خمیر برای از بین بردن کرم روده نیز بسیار مفید است. چنانچه قصد خرید زرشک دارید از مشاوره همکاران ما بهره مند شوید!

قیمت زرشک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما