قیمت زرشک بسته بندی شده در فروشگاه ها

قیمت انواع زرشک بسته بندی شده برای مصرف کننده در فروشگاه ها را بررسی می کنیم. مقایسه ای هم بین قیمت زرشک بسته بندی شده و قیمت روز زرشک به صورت عمده  ارایه می دهیم. ابتدا  به عوامل موثر در تولید زرشک خشک مرغوب می پردازیم..

زرشک تازه

زرشک یک نوع میوه است و درگروه میوه جات قرار می گیرد. بیش از ۸۰ درصد ترکیبات موجود در زرشک آب است. میوه زرشک سرشار از ویتامین سی و غنی از آنتی اکسیدان است. از این رو برای سلامتی  مفید می باشد. نه تنها در مزایای زرشک در طب سنتی بسیار صحبت شده است بلکه تحقیقات آزمایشگاهی مدرن نیز موید این نظر است. 

تولید زرشک ارگانیک

عوامل مهم در حفظ کیفیت زرشک 

به منظور نگه داری و  افزایش ذخیره سازی زرشک باید فعالیت آبی آن با استفاده از روش آب گیری کاهش یابد. صدمات مکانیکی مستقیم و همچنین غیر مستقیم در زمان برداشت از عوامل مهم درکاهش کیفیت زرشک تازه و خشک محسوب می شود. از دیگر عوامل مهم کاهش کیفیت زرشک صدمات وارده در زمان حمل و نقل تا محل خشک کردن  می باشد. از این رو برای حفظ مرغوبیت زرشک تازه و زرشک خشک باید دقت لازم در زمان چیدن زرشک تازه و همچنین جابجایی آنبه عمل آید. برای مثال میوه تازه چیده شده باید در ظروف مناسب غیر فلزی نگه داری شود. برای مثال ظروف با مواس زیر برای حمل و نگه داری زرشک مناسب هستند. 

 • ظروف مقوایی
 • ظروف چوبی
 • ظروف پلاستیکی 

عملیات بلانچ بعد از برداشت محصول به منظور از بین بردن آنزیم های موجود در زرشک اثر قابل ملاحظه ای بر روی کیفیت زرشک خواهد داشت.  همچنین هرچه زرشک در حرارت های پایین تر خشک شود رنگ و ظاهر مطلوب خویش را بهتر حفظ می کند. 

خشک کردن زرشک به شیوه سنتی و صنعتی

میوه زرشک به دو روش سنتی که از گذشته مرسوم بوده است و روش صنعتی که  هم اکنون صورت می پذیرد خشک می شود. به طور خلاصه مراحل فراوری و بسته بندی زرشک خشک شامل مراحل زیر است.

 • شستشو
 • بوجاری اول
 • خشک کردن
 • آنزیم بری برای جلوگیری از تخریب رنگ توسط آنزیم ها
 • خشک کردن
 • دم گیری
 • بوجاری دوم
 • درجه بندی
 • بسته بندی

در حال حاضر بخش اعظم میوه به صورت سنتی خشک می شود. انواع زرشک خشک تولید شده به شیوه سنتی را در مبحث دیگری بررسی نموده ایم که شامل زرشک پفکی  (Puffy Barberry)، زرشک دانه اناری  (Anari Barberry) و زیر تالاری می باشد. 

زرشک خشک

قیمت زرشک بسته بندی شده 

یک بسته بندی مناسب باعث حفظ کیفیت زرشک خشک می شود. از این رو باید در بسته بندی زرشک به خصوصیات زیر توجه کرد.

 • بسته بندی زرشک تا حد ممکن در بسته بندی های بدون اکسیژن انجام شود
 • بسته بندی از جنسی باشد که محافظ زرشک در برابر نور باشد
 • بسته بندی در شرایط خلا و در حضور گازهای  خنثی انجام شود.

رعایت شرایط بالا باعث حفظ کیفیت زرشک می شود. 

زرشک آبرام در حال حاضر بسته بندیهای ۸ تا ۱۲ کیلوگرم دارد که مخصوص  رستوران ها، بنکداران و کسانی که در صنعت بسته بندی مواد غذایی و از جمله زرشک فعالیت دارند مناسب است. زرشک آبرام با بسته بندی های مخصوص فروشگاه ها و مصارف خانگی  با وزن ۲۵۰ گرم به زودی به بازار عرضه می شود. 

قیمت زرشک بسته بندی شده

در زیر قیمت زرشک بسته بندی شده تعدادی از برندهای معروف کشور چون سحر خیز، برتر، خشکپاک و غیره را می بینید. این بسته بندی ها معمولا از  ۱۰۰ گرم تا نیم کیلو گرم است. این قیمت ها در فروشگاه ها عرضه می شوند و قیمت روز زرشک برای مصرف کننده می باشند. این قیمت برای اوایل بهمن ۹۷ است. به واسطه افرایش و نوسانات قیمت زرشک ممکن است این قیمت ها به زودی تغییر کند. قیمت زرشک بسته بندی شده

برای مقایسه قیمت عمده زرشک با  قیمت زرشک بسته بندی شده به لیست قیمت زرشک در همین وب سایت مراجعه فرمایید.  در مقاله ای دیگر  می توانید قیمت روز زرشک اعلا را مطالعه بفرمایید.
اگر چنانحه در صنعت بسته بندی مواد غذایی فعالیت دارید، برای تامین نیاز زرشک فله خود با ما در ارتباط  باشید. ما انواع زرشک با قیمت مناسب و کیفیت مورد نظر شما را تامین می کنیم.

نمایندگی زرشک بسته بندی شده آبرام

ما در بازرگانی آتما با برند تجاری آبرام از تمام کسانی که در صنعت پخش مواد غذایی فعالیت دارند دعوت به همکاری برای دادن نمایندگی داریم. محصولات ما شامل زرشک بسته بندی شده در وزن ۲۵۰ گرم، مربای زرشک و کنسانتره زرشک می باشد.  تخصص ما زرشک و فراورده های آن است. به ما زنگ بزنید و در زمینه زرشک مشاوره بگیرید تا بتوانید خرید مناسب داشته باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما