قیمت خرید زرشک مرغوب و ممتاز

موضوع این گزارش قیمت خرید زرشک مرغوب و ممتاز می باشد.

exporting Barbery

چه زرشکی مرغوب است؟

یک سوال بسیار مهم که در زمینه خرید زرشک پفکی پیش می‌آید این است که چه به چه نوع زرشکی زرشک مرغوب، ممتاز یا  درجه یک گفته می‌شود و قیمت خرید زرشک مرغوب و ممتاز به شکل خرید عمده زرشک و خریده خرده زرشک در بازار چقدر است؟

زرشک- درجه- یک -صادراتی

قبل از پرداختن به مرغوب ترین نوع زرشک ابتدا باید ببینیم:

تولیدکننده زرشک پفکی

خرید زرشک مرغوب و ممتاز

زرشک پفکی ازلحاظ مرغوبیت، ممتازترین نوع زرشک است. چون بالاتر از سطح زمین و دور از نور مستقیم خورشید خشک شده‌است رنگ آن و ظاهر آن نسبت‌به زرشک دانه اناری بسیار بهتر است. سوالی که پیش می آید اینست که زرشک اناری چیست؟ برای جواب این سوال به مقاله قیمت روز زرشک دانه اناری قاینات  درهمین سایت مراجعه کنید. زرشک دانه اناری کاملاً بدون پف می‌باشد و یک حالت لهیده‌ای را به خود گرفته‌است.

در سال‌های اخیر با کمک جهاد کشاورزی و همچنین کشاورزانی که به در طی سال‌ها تجربه کسب کرده‌اند زرشکی تولید می‌شود که کیفیت آن نسبت به‌سال دهه‌های قبل بسیار بسیار بهتر است هم از لحاظ ظاهری هم از لحاظ آفت‌زدگی حال این سوال پیش می‌آید که یک خریدار و یا یک تاجری که قصد خرید زرشک برای مصرف داخلی و یا صادرات زرشک را دارد در مواجهه با این امر باید به چه نکاتی توجه کند و یا به‌عبارت‌دیگر مشخصات زرشک مرغوب چیست؟

 • زرشک مرغوب خشک  (high quality dried barberry) رنگ قرمز خوش‌رنگی دارد. البته لازم به ذکر است که بگویم رنگ طبیعی زرشک یک طیف است از صورتی نسبتاً پررنگ تا جگری کم‌رنگ رنگ‌های طبیعی زرشک می‌باشد. زرشکی که زودتر چیده‌شده باشد به صورتی رنگ می‌زند و زرشکی که کاملاً رسیده باشد و دیرتر جمع‌آوری‌شده باشد رنگ آن به  قرمز پررنگ و یا جگری می‌زند. این طیف رنگ کاملاً طبیعی هستند.
 • عاری از هر جسم خارجی چون خاک و سنگ است.
 • عاری از شاخه، برگ و دم است.
 • رطوبت ان در حدود ۱۶ تا ۱۸ درجه است.
 • روغن یا پارافین ان بسیار اندک است یا بهتر اینکه بدون روغن است.
 • سایز آن خیلی ریز نیست.
 • اگر زرشک پفکی است، درصد دانه اناری محموله کمتر از ۳ درصد است.
 • آفت زدگی و  آسیب مکانیکی ندارد.
 • دانه های پوچ و نارس آن کمتر از یک درصد است.

برای خرید زرشک مرغوب، ممتاز و درجه یک با تولیدی ما تماس بگیرید.

خرید زرشک مرغوب و ممتاز

زرشک مرغوب مناسب صادرات (Barberry for export)

در دسته‌بندی زرشک آن را در گروه خشکبار قرار می‌دهند. مزیت صادراتی بزرگ زرشک برای کشور ما این است که تولید آن در انحصار ماست و در بازارهای جهانی هیچ رقیبی برای آن وجود ندارد. البته به‌خاطر تحریم‌هایی که کشور ما با آن روبروست مانند سایر کالاها تجارت زرشک نیز با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو است و دست تاجران و صادرکنندگان بسته شده‌است ازاین‌رو تاکنون کار جدی در زمینه شناساندن محصول زرشک به دنیا انجام نشده‌ است. ناشناس بودن زرشک یک جنبه بسیار منفی دارد و آن این است که  عمده صنایع دنیا  از جمله صنایع دارویی و غذایی دنیا  از آن بی خبرند.

فروش زرشک
تولید زرشک مرغوب

 

فروش زرشک صادراتی

قیمت انواع زرشک

مصرف‌کنندگان زرشک چه کسانی هستند؟

حال سوال دیگری که ممکن است برای تجار زرشک مهم باشد اینست که: مصرف‌کنندگان زرشک چه کسانی هستند؟

 • گروه اول و اصلی از مصرف‌کنندگان زرشک خانواده‌های ایرانی می‌باشند. زرشک خشک قرمز به‌صورت زرشک پفکی زرشک دانه اناری در غذاهای ایرانی استفاده می‌شود.
 • یک گروه بزرگ دیگر از مصرف‌کنندگان رستوران‌داران و کیترینگ‌ها می‌باشند.
 • یکی دیگر از مصرف‌کنندگان زرشک کارخانجاتی هستند که از طعم ترش و ملس زرشک استفاده می‌کنند برای مثال کارخانجات تولید بستنی، لبنیات طعم‌دار.
 • مصرف کنندگان دارویی زرشک که البته میزان فروش زرشک در این گروه زیاد نمی باشذ.
 • مصرف کنندگان خارجی زرشک

 

قیمت خرید زرشک مرغوب

 

قیمت خرید زرشک مرغوب و ممتاز

قیمت خرید زرشک مرغوب و ممتاز

در سال ۱۳۹۹  و سال ۱۴۰۰، قیمت زرشک نسبتا کم نوسان بود. علت این امر کرونا و رکود حاکم بر بازار بو. قیمت زرشک در سال ۱۴۰۱ رشد نسبتا خوبی دآشت و نسبت به سال ۱۴۰۰ قیمت زرشک پفکی سی درصد افزایش یافت.  در تیر ماه ۱۴۰۱، قیمت خرید زرشک مرغوب و ممتاز پفکی در حدود ۹۵ تا ۱۰۰ هزار تومان است.

بیشتر بخوانید: قیمت روز زرشک

قیمت زرشک آبگیری

زرشک کوهی یا زرشک جنگلی که سیاه رنگ یا آبی تیره است را معمولا برای آبگیری استفاده می کنند. از این رو به ان زرشک آبگیری نیز می گویند. قیمت زرشک آبگیری در سال ۱۴۰۰ و اوایل ۱۴۰۱ در رینج ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان است. این قیمت نسبت به قیمت مشابه سال قبل حدود دویست درصد رشد داشت. این امر به خاطر کمبود زرشک سیاه آبگیری حادث شد.
بیشتر بخوانید: زرشک پفکی

فروش زرشک سیاه آبگیری

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما