فروش زرشک کوهی بجنورد | زرشک سیاه

فروش زرشک کوهی و یکی از مناطق رویش آن یعنی خراسان شمالی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

محل رویش زرشک کوهی

همانطور که از نامش پیداست زرشک کوهی در مناطق کوهستانی ( در ارتفاع حدود ۲۰۰۰-۱۰۰۰)به صورت خودرو می روید. البته به دلیل نیاز به رطوبت بیشتر در مناطق مرطوب در کنار رودخانه ها یا جویبارها، درختچه های این گونه زرشک را می توان دید.

 

ارتفاع درختچه زرشک کوهی غالبا به حدود دو یا سه متر می رسد. شاخه های این گونه زرشک دارای تیغ های کوچک و برگ های ریز بیضی شکل هستند. برگ ها به رنگ سبز تیره و خوشه گل های آن به رنگ زرد  است.

زرشک کوهی بجنورد

 زرشک کوهی برخلاف زرشک بی دانه که بخش اعظم آن در منطقه خراسان جنوبی کشت و برداشت می شود، در بیشتر مناطق کوهستانی ایران می روید. در استانهایی چون مازندران، آذربایجان، گرگان، تهران، فارس، کرمانشاه، زنجان و البته خراسان.

 

ما در اینجا به زرشک کوهی بجنورد و حوالی آن در خراسان شمالی می پردازیم.  چهار کوه معروف در اطراف بجنورد و به طور عام در خراسان شمالی را می توان نام برد که رویشگاه زرشک کوهی می باشند. از جمله آن ها می توان به کیسمار، شاه جهان، سالوک و کوه قشمار اشاره نمود. 

تولید زرشک سیاه

میوه زرشک کوهی

رنگ میوه زرشک کوهی در اوایل تابستان صورتی ‍‍‍‍روشن شده در اواخر تابستان و اوایل مهر که فصل برداشت زرشک کوهی است به رنگ آبی پررنگ که متمایل به سیاه است، درمی آید. از این رو به آن زرشک سیاه و عده ای نیز آن را زرشک آبی می نامند.  میوه زرشک کوهی ترش مزه و آبدار  است.

 

فروش زرشک کوهی

انواع گونه های خوراکی زرشک

 گونه های زرشک خوراکی را می توان به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم بندی نمود

  • زرشک خوراکی بی دانه
  • زرشک خوراکی دانه دار

در مورد زرشک بی دانه  و همچنین خرید زرشک بی دانه پست های مختلفی در همین وب سایت داشته ایم. زرشک بی دانه  همان زرشک قرمزی است که خانواده های ایرانی با آن آشنا هستند و در غذاهای سنتی ما ایرانیان جایگاه خاص خود را دارد و به گونه ای به تعدادی از غذاها هویت داده است. به طوریکه مثلا زرشک پلو با مرغ تقریبا بدون زرشک طعم واقعی ندارد.

زرشک کوهی که در اینجا به آن می پردازیم از نوع زرشک خوراکی دانه دار است. معمولا یک و گاهی دو یا چند هسته دارد. به همین دلیل آن را زرشک دانه دار یا زرشک هسته دار هم می نامند. 

آب زرشک کوهی – آب زرشک سیاه

برخلاف زرشک پلویی که طعمی ملس دارد و ترش و شیرین است، زرشک دانه دار کاملا ترش است. همچنین دانه های آن بسیار آبدار هستند. به دلیل تفاوت در طعم، همچنین بالا بودن درصد آب دانه ها، برای تهیه آب زرشک گزینه مناسبی است.

ترکیب آب زرشک سیاه و آب آلبالو نیز به ذائقه ما ایرانیان خوش می آید. آب زرشک سیاه با اطلاعاتی که نویسنده دارد فقط در ایران استفاده می شود و معمولا بیشتر ساکنین این کره خاکی طعم شیرین را به ترش ترجیح می دهند. اگر بخواهیم به این موضوع تجاری نگاه کنیم احتمالا باید این طعم ترش را با سایر آب میوه ها ترکیب کنیم و مزه ملس تری به دست آید که به ذائقه مردمان کشورهای دیگر نیز دل پسند آید.

فروش زرشک کوهی

فروش زرشک کوهی  

فروش زرشک کوهی بیشتر به صورت فله انجام می گیرد و کمتر به صورت بسته بندی شده است. یکی از دلایل آن محدود بودن میزان برداشت  زرشک کوهی است. از آنجایی که این محصول معمولا بدون دخالت انسان به بار می نشیند،  ارگانیک بوده و از این رو فروش زرشک کوهی با استقبال همراه است و قیمت آن نسبت به زرشک قرمز بسیار گرانتر و گاهی تا ۲ برابر قیمت زرشک قرمز میباشد.

چنانچه قصد فروش زرشک کوهی و یا خرید آن را دارید با همکاران ما در تماس باشید. ما انواع زرشک پفکی، دانه اناری ، زیر تالاری و سایر گونه های جنگلی، کوهی ، وحشی و غیره را عرضه مینماییم. برای دانستن قیمت انواع زرشک بخصوص قیمت روز زرشک اعلا و قیمت عمده زرشک پفکی کانال تلگرام ما را دنبال نمایید و یا در لیست قیمت آن را مشاهده فرمایید.

3

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما