خرید زرشک آبرام

خرید زرشک آبرام

زرشک گیاهی با استقامت بالاست که در بیشتر نواحی ایران و در انواع زمین های هموار، کوهستانی و بیابانی قابل رشد است. بنابراین در صورت وجود امید به چشم انداز روشن این محصولات کشاورزی، کشاورزان در سایر نقاط ایران نیز  به کشت و پرورش این محصول تشویق می شوند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در وضعیت کنونی کمبود امکانات و اماکن و جایگاه ها برای ذخیره کردن و خشک کردن زرشک در محیط های سالم و پاکیزه یکی از مشکلات پیش روی کشاورزان است که دولت باید تسهیلات و امکانات لازم را برای بر طرف کردن این مسائل در اختیار زارعین و سرمایه‌گذاران بگذارد تا در مراحل بعدی کشاورزان بتوانند با قیمت مناسب که حقوق خودشان در آن ضایع نشود این محصول ارزشمند را به مصرف کنندگان عرضه کنند.

خرید زرشک آبرام

بیشتر بخوانید: قیمت زرشک در مشهد

با عنایت به اینکه زرشک در گونه های فراوان و در حالت های دانه دار و بدون دانه در نواحی مختلف ایران به عمل می آید ایجاد پیوند زراعی میان بعضی از گونه ها با هم می تواند محصولات با کیفیت بالاتر و ظاهری گیراتر بسازد که این ایده همیاری سازمان جهاد کشاورزی را با موسسه های پژوهشی برای تحقیقات دامنه‌دار می طلبد. میوه زرشک محصول درختچه زرشک می باشد که در ارتفاع حدود چهار پنج متر وجود دارد. این درختچه خاردار است و برگهای بیضوی کلفت آن به تناوب در دو سمت ساقه ها رج می زنند. میوه ها به صورت سته و حبه و به رنگ سرخ هستند که مقداری از کلاله و خامه در ته آنها باقی می ماند. گل ها دو جنسی و در رنگ‌های گوناگون هستند که بیشتر به رنگ زرد دیده می شوند.

خرید زرشک آبرام

خاک مناسب برای کشت زرشک لومی، شنی می باشد و این گیاه در ارتفاعات رشد بهینه تری دارد. زرشک در برابر دما و بی آبی مقاوم است ولی به نور زیادی احتیاج دارد. میوه زرشک دارای خواص درمانی زیاد است از جمله در درمان مشکلات صفرا و یبوست و ضعف عمومی  مفید است. برگ های زرشک نیز در درمان اسهال، عفونت باکتریایی، فساد دندان و غیره مثمر هستند. به طور کلی زرشک با همه اجزایش محصولی تام و تمام است که می‌تواند بسیاری از خلأهای دارویی و غذایی را تکمیل کند.

بیشتر بخوانید : قیمت خرید زرشک آبرام 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما